У четвртак, 9. јуна 2016. године у 19 часова у Центру лепих уметности Гварнериус одржаће се промоција књиге поезије „Орден за крај“ Ненада Плавшића, младог књижевника и председника Књижевног клуба „Сирин“ из Београда.
Промоцију књиге пратиће изложба радова књижевних и ликовних уметника, чланова Књижевног клуба „Сирин“ – Виолете Ђурђевић, Зорана Тркуље, Цветане Чордић и Марије Лесан.
Промоцију и изложбу свечано ће отворити књижевник, књижевни и филмски критичар, председник Управног одбора и ПЕН центра Босне и Херцеговине – Неџад Ибрахимовић.
О књизи ће говорити новинар и писац Нада Вукићевић и Јелена Арбанас, рецензент. Стихове ће, поред аутора, читати: Олгица Китић, Димче Милошевски, Даница Ђурић, Немања Новчић, Светлана Панић, Цветана Чордић, Лидија Маловић.
У оквиру ове поетско-ликовне вечери наступиће и Анжела Недељковић, која ће изводити руске романсе на клавиру.
Водитељ: Карло Астрахан
Ненад Плавшић је рођен у Београду 1986. године. Објавио је књигу приповедака „Црне сузе“ у издању „Алме“ из Београда. У раздобљу између 2013. и 2014. године био заменик председника Савеза књижевника за Београд, а сада оснивач и председник Књижевног клуба „Сирин“. Добитник многобројних похвала и награда за књижевност.
Виолета Ђурђевић је рођена 1970. године у Обреновцу. Завршила сликарство и декупаж у Перо арт центру, а након тога изградила сопствени стил у чијој основи је декупаж у комбинацији са другим техникама. Излагала на многобројним сајмовима, а ускоро је очекује прва самостална изложба. Заменица је председника Књижевног клуба „Сирин“.
Зоран Тркуља рођен у Кули (живи у Обреновцу) 1969. године. Сликарством и књижевношћу се бави цео живот, а вишеструко је награђиван као песник. Објављивао поезију у неколико часописа („Воштанице“, „Обреновачке новине“, „Књижевне новине“). Слике су му биле излагане на заједничким изложбама широм Србије.
Цветана Чордић је рођена у Идвору 1957. године. Курс сликарства завршила у класи два професора: Саше Курузовића и Сергеја Јовановића. По струци је васпитач. Учествовала на многим изложбама широм Србије. Веома успешно се бави иконописом (завршила у класи Слободана Витковића и Веронике Ђукановић), и њене иконе се налазе и на тржишту САД-а.
Марија Лесан (1988) је београдска књижевница и сликарка. Пише мисаону поезију, углавном социјално ангажованог и хуманистичког карактера, али и прозу са психолошким мотивима који прерастају у трилер, фантастичне или хорор димензије.
Објављена књижевна дела:
“Сокови бола и срдитости“ (збирка поезије у издању Удружења писаца “Поета“, 2013. године);
“Ватре са Суматре“ (збирка поезије; издавач: “Нова ПОЕТИКА“, 2013. године);
“Друга пловидба“ (збирка поезије; издавач: “Нова ПОЕТИКА“, 2013. године).