КОНЦЕРТИ ИЗУЗЕТНО НАДАРЕНИХ УЧЕНИКА ЦЕНТРАЛНЕ МУЗИЧКЕ ШКОЛЕ ПРИ МОСКОВСКОМ ДРЖАВНОМ КОНЗЕРВАТОРИЈУМУ „П. И. ЧАЈКОВСКИ“

(Руска Федерација)

Кузмина Дарја Александровна, виолина
Александр Књазев, клавир
Уљана Александрова, виолина
Елиза Абазјан, виолина
Професор Александр Ревич
Клавирска сарадња:
Катарина Хаџи Антић-Татић

Субота 8. јун 2024. године у 20 часова

Програм: А. Вијетан, С. Прокофјев, К. Сен-Санс, В. А. Моцарт, С. Рахмањинов

Недеља, 09. јун 2024. године у 20 часова

Програм: Н. Паганини, С. Рахмањинов, Ј. Сук, П. И. Чајковски, Ф. Шопен, М. Равел

Улаз је слободан уз обавезне резервације: инфо@гуарнериус.рс или 066/8028-368

Чувена Централна музичка школа у Москви је јединствена образовна установа осмишљена за свеобухватно образовање посебно надарене деце. У њој су се школовали чувени музичари попут Едуарда Грача, Владимира Спивакова, Владимира Ашкеназија, Дениса Мацујева, Николаја Луганског и многих других. Гости Београда и Гварнеријуса биће изузетно надарени ученици ове школе: Кузмина Дарја Александровна, Александр Књазев, Уљана Александрова и Елиза Абазјан.

Млади уметници долазе у Београд у пратњи професора Александра Ревича, који од 1993. године предаје виолину у московској Централној музичкој школи. Многи његови ученици били су лауреати престижних омладинских међународних такмичења. Био је члан жирија многих омладинских такмичења у Русији. Држао је мајсторске курсеве у градовима Русије, Француске, Грчке, Финске, Норвешке, Републике Кореје. Године 2012. је победио на Сверуском такмичењу „Најбољи наставник Дечје уметничке школе“, док је 2018. одликован Орденом заслуга за отаџбину И степена, за велики допринос развоју националне културе, уметности, медија и вишегодишњу успешну делатност.

Кузмина Дарја Александровна, рођена 27. октобра 2009. године у Москви. Почела је да свира виолину са 6 година. Ученица је московске Централне музичке школе – Академије извођачке уметности у класи професора Александра Вениаминовича Ревича и Елене Александровне Ревич.

Награде и дипломе освојене у претходне 3 године:

– Лауреатска диплома, ИИИ Међународно такмичење извођача на гудачким инструментима, 10-11. децембра 2022. године, Москва, Русија;

– Диплома лауреата И степена на XX Међународном такмичењу „Чаролија звука“ 25. децембра 2022. године, Москва, Русија;

– Диплома лауреата 1. степена на XИИИ Сверуском фестивалу – такмичењу младих извођача „Кристални камертон“, 19-23. фебруара 2023. године, Москва, Русија;

– Победница конкурсау оквиру пројекта „Светлост наде” Међународне добротворне фондације Владимира Спивакова;

– Победница у саставу интензивног камерног ансамбла – Фондација Соунд Оут од 12. до 18. фебруара 2024. године;

– Гран при диплома Сверуског такмичења у оквиру групе „Русија је земља талената“, фебруар 2024;

Активно се развија и у соло смеру и као чланица виолинског ансамбла Централне музичке школе – Академије извођачке уметности (директор Гуљаницки А.А.), а такође је и чланица оркестра који прати оркестарску турнеју и финале XX Међународног такмичења Централне музичке школе на смеру „Оркестарски дувачки и ударачки инструменти” (диригент К.С. Катенин), април 2024.

 

Александар Књазев рођен је 2007. године у Самари. Студира на Централној музичкој школи – Академији извођачких уметности у Москви, у класи декана клавирског факултета, шефа одсека специјалног клавира у Централној музичкој школи Наталије Викторовне Богданове. Лауреат је бројних сверуских и међународних такмичења као солиста, члан ансамбала и композитор. Добитник је персонализоване награде гувернера Самарске области 2020. Учесник је ИЦФ програма В. Спивакова, Москва; стипендиста Фондације Нова имена Ивете Воронове, стипендиста добротворне фондације Руски стандард у Санкт Петербургу, учесник Међународног фестивала „Денис Мацуев представља…“, учесник концерата Међународног добротворног пројекта ЛЦИ „Деца помажу деци”, учесник концерата Фондације за подршку уметности „Арт-Лине”, учесник програма образовне фондације „Таленат и успех” Сириус ОЦ, Сочи.

Лауреат ИИ степена Међународног такмичења младих музичара „Yамал Сyмпхонy“, Салехард, 2024;

Лауреат И степена Међународног Гранд Приx такмичења „Златни таленти“, Курск, 2023;

Лауреат И степена Међународног музичког такмичења младих посвец́еног Стравинском, Санкт Петербург, 2023;

Лауреат И степена Међународног музичког такмичења посвец́еног 150. годишњици рођења Рахмањинова, Санкт Петербург, 2023;

Лауреат ИИ степена Сверуског такмичења „Млади таленти Русије“, Москва, 2023;

Лауреат ИИИ степена В Сверуског такмичења младих музичара „Сазвежђе“, Сочи, 2023;

Добитник дипломе „Међународног омладинског пијанистичког такмичења Рахмањинов“, Велики Новгород, 2023;

Златна медаља XXИ Омладинских делфских игара Русије, 2022;

Лауреат ИИИ степена ИВ Сверуског такмичења младих музичара „Сазвежђе“, Сочи, 2022;

Лауреат И степена ВИИ Међународног фестивала-такмичења деце и омладине „Венац Шопену“, Велики Новгород, 2021;

Лауреат ИИ степена ИВ Међународног такмичења младих музичара у категорији клавир, Москва, 2021;

Учесник XXИ Међународног телевизијског такмичења младих музичара „Орашар“, Москва, 2020;

Лауреат И степена ВИИ међународног такмичења „Класика и модерност“, Јекатеринбург у категорији „Композиција“, 2020;

Више пута је наступао у концертним салама у главном граду и градовима Русије, укључујуц́и чувену концертну дворану „Чајковски“, „Зарјадје“, дворане „Бољшој“, „Мали“ и „Рахмањинов“ московског конзерваторијума.

Наступао је као солиста са Симфонијским оркестром Самарске државне филхармоније, Липецким симфонијским оркестром, Симфонијским оркестром Сочија, Курским симфонијским оркестром, Јарославским академским гувернерским симфонијским оркестром, Симфонијским оркестром Наталије Сатс Дечјег музичког оркестрау Москви и Московским државним академским симфонијским оркестаром. Диригент – Ј. Ткаченко.

Уљана Александрова, 12 година.

Ученица је московске Централне музичке школе – Академије извођачке уметности у класи А. В. Ревичаи вишеструка победница сверуских и међународних такмичења. Од 2021. године наступа са оркестрима, учествује на мајсторским курсевима и фестивалима, као и на концертима који се одржавају на различитим местима Москве.

Награде:

III Отворени конкурс – Фестивал „Свирање са оркестром“ Лауреат И степена

IV Међународно такмичење Атом Мусиц Фест

I Међународно такмичење – фестивал извођачких уметности „Хачатурјан и његови савременици“ Лауреат И степена

Велико московско такмичење извођача на гудачким инструментима, 2023, Лауреат И степена

V Међународно такмичење извођачких уметности Мусиц Проспецт, 2023, победник И степена

II Међународно такмичење „Магична муза“, 2022, победник И степена.

II Међународно такмичење извођачких уметности Цон Фуоцо, 2022, победник.

Такмичење извођача на гудачким инструментима Московски гудачи, 2021, победник ИИИ степена

VII Међународни фестивал-такмичење „Чаробни свет уметности“, 2021, победник И степена

II Међународно такмичење музичких извођача Атом Мусиц Фест, 2021, Гран при, специјална уметничка награда.

Фестивал ученика гудачких одсека московских уметничких школа „Звезде Москве”. Лауреат 1. степена 2019.

Елиза Абазјан

Рођена у Нојабрску, Јамало-Ненецки аутономни округ. Почела је да учи виолину са 3 године. До 11. године ученица школе „П. И. Чајковски“. Од 2016. године ученица је московске Централне дечје уметничке школе у класи заслужног радника културе Руске Федерације Људмиле Михајловне Егорове. Од 2020. године ученица је Централне музичке школе – Академије извођачке уметности.

Награде:

Лауреат И степена на Међународном музичком такмичењу „Мусоргски“,

Лауреат Међународног виолинистичког такмичења „Леополд Ауер“,

Добитница И. награде 15. међународног такмичења „Куп Кине и Русије“,

Лауреат И степена на Сверуском такмичењу виолиниста и виолончелиста „Ирина Оганесиан“,

Лауреат Награде гувернера Московске области.

Од 2020. године је чланица и солиста Омладинског оркестра Јурија Башмета.

Професор Александр Ревич носилац је највиших едукативних квалификација у Русији и добитник бројних медаља и титула за наставну делатност.

Студирао је у Централној музичкој школи при Московском државном конзерваторијуму „П. И. Чајковски“ у класи С. И. Безродног (1951-1963). Након што је завршио школу, уписао је Московски државни конзерваторијум „П. И. Чајковски“ у класи професора Д.М. Циганова. После дипломирања на конзерваторијуму, радио је у Уљановску као концертмајстор симфонијског оркестра, а истовремено је предавао у музичкој школи. За три године је завршио постдипломску праксу на Московском државном конзерваторијуму „П. И. Чајковски“ у класи професора Д.М. Циганова, затим је почео да ради на Државној музичкој академији СССР-а под руководством народног уметника СССР-а Е. Светланова у групи 1. виолина, где је радио до 1990. године.

Од 1990. до 1993. радио је у Руском националном оркестру под руководством М. Плетнева, који је био приморан да напусти због болести руку. Од 1993. године до данас предаје у Централној музичкој школи на Московском државном конзерваторијуму „П. И. Чајковски“ .

До 2010. године био је шеф гудачког одсека. Током његовог рада, многи његови ученици постали су лауреати престижних омладинских међународних такмичења, као што је такмичење „Д. Ојстрах“ у Москви, такмичење „Вијењавски“ у Пољској, телевизијско такмичење „Орашар“, такмичење названо „А. Корсаков“ и др.

Сви дипломци класе успешно су наставили образовање на Московском државном конзерваторијуму „П. И. Чајковски“ или високошколским установама у иностранству код водец́их професора као што су З. Брон, П. Верников и други. Током година, више пута је био члан жирија многих омладинских такмичења у Русији.

Води мајсторске курсеве у градовима Русије, Француске, Грчке, Финске, Норвешке, Републике Кореје. У августу 2012. победио је на Сверуском такмичењу „Најбољи наставник у дечијој уметничкој школи“ у категорији „Музичка уметност“.

За велики допринос развоју националне културе, уметности, медија и дугогодишњу плодну делатност 2018. године одликован је Орденом заслуга за отаџбину И степена.

Пијанисткиња Катарина Хаџи-Антић Татић је рођена у Београду. Завршила је студије клавира у класи Јасмине Гавриловић на Факултету музичке уметности у Београду. Као камерни музичар је наступала у земљи и иностранству и остварила је трајне снимке за радио и телевизију. Сарађивала је са бројним истакнутим домаћим и страним уметницима. Осим клавирске сарадње са инструменталистима и певачима, бавила се и педагошким радом, као професор клавира и камерне музике. Од 2000. године ангажована је на Факултету музичке уметности у Београду као уметнички сарадник на Катедри за гудачке инструменте.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *