ДУШАН ПАНАЈОТОВИЋ, виолина
Игор Дражевић, клавир
Уторак, 3. децембар 2019. године у 20 часова
Програм: Бетовен, Моцарт, Јевтић
Улаз слободан.
Душан Панајотовић (1992) рођен је у Књажевцу, где стиче основно музичко образовање у школи „Предраг Милошевић“ у класи проф. Огњана Рилака, а средње музичко образовање наставља у Нишу, у 03музичкој гимназији „Војислав Вучковић“ у класи проф. Зорице Илић. Факултет музичке уметности у Београду уписује 2010. године у класи ред. проф. Гордане Матијевић Недељковић, под чијим менторством завршава основне и мастер студије. Тренутно похађа докторске студије при Катедри за виолину, где је, истовремено, ангажован као асистент. Такође, део је и секције првих виолина при Београдској филхармонији.
Његови први музички кораци, али и касније професионалне изведбе, праћене су бројним републичким и међународним наградама попут награде за Најбољег младог уметника коју додељује удружење музичких уметника Србије (УМУС), прва награда на интернационалном такмичењу 3рд Интернатионал Данубе Инструментал Цомпетитион у Улму, Немачка, затим Yамаха признање, а потом и специјална наградана Интернационалном такмичењу Охрид Пеарлс у Македонији у виду стипендије за даље усавршавање на Сцхооле оф Мусиц & Данце, Цоллеге оф Цреативе Артс, државном универзитету у Сан Франциску, САД. Одликован је и првом наградом на Интернационалном такмичењу Бургос Интернатионал Мусиц Фестивал у Шпанији, првом наградом на Републичком такмичењу у Београду, а такође је и добитник награда из фондова Миодраг Мацић- Мишо, Мери Жежељ- Мајер и Мерима Драгутиновић.
Као солиста се истакао на републичким и иностраним музичким фестивалима попут чувених ануланих Нишких музичких свечаности (НИМУС), Београдских музичких свечаности (БЕМУС), НЕИСУОНИ ДЕИЛУОГХИ у Италији, као и на фестивалу Београдска уметничка нова територија (БУНТ). Солистичке наступе наставља и са оркестром на Бургос Интернатионал Мусиц Фестивал у Шпанији, а на домаћој сцени се истакао уз оркестарску пратњу чувеног гудачког оркестра Душан Сковран у великој дворани Задужбине И. М. Коларца, Нишког симфонијског оркестра, уз пратњу оркестра театра у Улму и бројних других.
Концертмајсторска искуства стиче уз Yоунг Еуро Цлассиц Орцхестра у сали Берлин Конзертхаус, као и са СО Факултета музичке уметности. Стручна усавршавања стиче код Јована Колунџије, Хагаиа Шахама, Стефана Миленковића, Олега Похановског, Лиане Исакадзе, и других светски познатих имена, значајних за интерпретацију виолинске музике.