У петак, 18. марта 2016. године, у 20 часова, посетиоце Центра лепих уметности Гварнериус очекује концерт младе и талентоване флаутисткиње Ане Радоичић, која ће наступити уз клавирску сарадњу Мери Бојић Радојчић.

Гошће концерта

Христина Ковачевић, обоа

Милица Пекмезовић, клавир

Програм: Бах, Мартину, Дамасе, Ибер и Чајковски.

Ана Радоичић је рођена у Београду 1991. године. Академске студије је завршила на Филолошко-уметничком факултету у Крагујевцу у класи професора Кароља Марочика, под супервизијом професора Јаноша Балинта. Дипломирала је у јуну 2014. године. На четвртој години студија проглашена је за најбољег студента на одсеку за флауту и хармонику. Као успешан студент добитник је стипендије фонда за младе таленте „ДОСИТЕЈА“.

Као солиста и као члан камерних ансамбала, учествовала је на многобројним наступима у Београду и Крагујевцу (Београдска филхармонија, САНУ, Коларац, Позориште у Крагујевцу, Музеј Народног позоришта у Београду, Етнографски музеј у Београду, Мадленианум итд.)

Усавршавала се на курсевима у Србији и Италији. Похађала је семинар “Барокна академија“ у Београду у организацији „Студија за рану музику“, под вођством светски признатих музичара Предрага Госте и Маријане Мијановић. Учествовала је на фестивалу „Бољшој“ – Мокра Гора 2014. Од 2012. године учествује у пројекту ’’Чаробна фрула’’ у Мадлениануму. Завршила је мастер студије у Београду у класи професора Миомира Симоновића.

Током школовања учествовала је на многим такмичењима и освојила бројне награде:

Прва година студија – Сусрети флаутиста „Тахир Куленовић“ – И награда

Друга година студија – Међународно такмичење „Даворин Јенко“ – ИИИ награда

Трећа година студија – Међународно такмичење „Даворин Јенко“ – ИИИ награда; Међународно такмичење „Гиовани Мусицисти“ у Тревизу – ИИ награда (није додељена прва)

Четврта година студија – Међународно такмичење „Даворин Јенко“ – ИИИ награда; Међународно такмичење „Даворин Јенко“ камерна музика – ИИ награда; Сусрет флаутиста „Тахир Куленовић“ – ИИ награда

Остварила је бројне, веома запажене наступе:

2012. године: 40. година од оснивања ПМФ-а дуо флаута, додела награда капетан Мишиног здања у Скупштини града Београда, дуо флаута, научни скуп Драгослав Срејовић у Ректорату Универзитета у Београду;

2013. године: снимање композиције „Небулахелиx“ у студију, наступ у Скупштини града дуо „Флутиссимо“ Ј. Qуантз дуо, премијера скраћене верзије опере „Чаробна фрула“ – Мадленианум, укупно 15 представа у сезони, прослава Роттари клуба у хотелу Крагујевац – Телеманн фантазија г-молл, концерт камерне музике у САНУ – Мозарт соната Ц-дур за флауту и клавир, концерт награђених студената у првој гимназији, Крагујевац – соната Ла флуте де Пан, И став, музичкобалетски перформанс „Буђње културе“ у Кнез Михајловој улици;

2014. године: прослава Машинског факултета дуо флаута – децембар, концерт студената из камерне музике, Свечана сала Прве гимназије, учествовала на мастер класу “ Барокна академија“ у организацији маестра Предрага Госте, гостовање на јутарњем програму у емисији „Генерација 2014″, солистички-дипломски концерт „Вече уз флауту“ у Мадлениануму, концерт камерне музике у САНУ (Wебер трио за флауту, чело и клавир; Дејан Деспић – “Манчестер трио” за флауту, чело и клавир; Исидора Жебељан – “Сараманда”, за клавир чело и флауту), ангажовање у пројекту „Чаробна фрула“, опера за децу у позоришту Мадленианум, гостовање композитора Ман Цхинг Yунг-а у Крагујевцу (Композиција „Фламинг пассион“ у саставу чело, флаута, клавир – изведена на концерту у сали Друге гимназије и снимљена за Хонг Конг), солистички концерт, Артгет галерија;

2015. године: концерт триа ‘’МАХ’’ универзитетска галерија, Крагујевац, концерт триа “МАХ’’ кућа Ђуре Јакшића, солистички концерт у галерији САНУ, концерт триа “МАХ” Артгет галерија.

Христина Ковачевић је рођена 1991. године у Крагујевцу. Завршила је основну и средњу музичку школу „Др Милоје Милојевић“ на одсеку за обоу у класи проф. Ненада Маринковића, проф. Катерине Крстић и проф. Милана Јанковића. Остварила је значајне успехе на Међународном и Републичком такмичењу дрвених дувача. Основне академске студије је завршила на Академији уметности у Новом Саду где је дипломирала у класи проф. Владимира Пушкаша. Као члан дувачког квинтета Лигнеус Цолорис наступала је у оквиру многих културних манифестација у Новом Саду и Сарајеву. Наступала је са оркестром Камерата и Симфонијским оркестром Академије уметности у Новом Саду и са Бањалучком филхармонијом. Учествовала је на Фестивалу младих уметника у Бајројту у Немачкој. Мастер студије завршила је на Факултету музичке уметности у Београду у класи ван. проф. Драгана Лазића. Сада ради као професор обое у музичкој школи “Милоје Милојевић” у Крагујевцу.

Милица Пекмезовић је рођена 1994. године у Београду. Основно и средње музичко образовање стекла је у музичкој школи Ватрослав Лисински у класи професорки Наташе Ђуровић и Душице Радуловић. Своје образовање наставља на Факултету музичке уметности у Београду, у класи професорке Марије Ђукић. Добитник је бројних награда на школским, републичким и међународним такмичењима. Као солиста, члан камерних састава и хора наступала је у Коларчевој задужбини, Дому војске, СКЦ-у и Сава центру.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *