„ФМУ И ГВАРНЕРИЈУС НАГРАЂУЈУ“
КРИСТИНА МАРТАЋ, сопран
ЂОРЂЕ ПОПОВИЋ, кларинет
АНДРЕА СИМОНОВИЋ, клавир
Класа ред. проф. Тее Димитријевић:

Среда, 20. септембар 2023. године у 20 часова
Програм: Ј. Брамс, С. Рахмањинов, К. Сен-Санс, Ф. Шуберт
Улаз је слободан, информације и резервације места:
info@guarnerius.rs или 066/8028-36
Таленте подржава: Министарство културе Републике Србије

Ђорђе Поповић рођен је 1997. године у Београду, где је завршио основну музичку школу Ватрослав Лисински у класи проф. Милоша Бјелице и средњу музичку школу Војислав Вучковић у класи проф. Љубише Јовановића и проф. Ђорђа Станића. Кроз своје школовање, био је учесник на бројним међународним такмичењима и освајао је престижне награде на истим. Уписује основне студије на Академији умјетности у Бања Луци у класи проф. Дејана Тркуље, где 2020. год. дипломира. Исте године уписује мастер студије на Академији умјетности у Бања Луци у класи проф. Николе Срдића. 2021. год. уписује мастер академске стује на Факултету музичке уметности у Београду у класи проф. Огњена Поповића. Током основних студија наступа на бројним концертима у оквиру Академије умјетности, као солиста, камерни извођач и као извођач у оркестру. Као солиста осваја другу награду на међународном такмичењу у Пожаревцу. 2019. год. пролази на аудицији за фестивал у Италији Неи Суони де Луигхи где одржава солистички концерт у Новој Горици. Заједно са Ренатом Видовић и оркестром Академије уметности, 2020. год. у Брчком изводе Телеманов концерт за два Кларинета и оркестар. Учествовао је као самостални извођач на манифестацији „Дани Владе Милошевића“ у Бања Луци. 2021. год. одржао солистички концерт у камерној сали Академије умјетности у Бања Луци, наступао на концерту класе Огњена Поповића и на концерту студената катедре камерне музике ФМУ на Коларцу 2021. год. Освојио је другу награду на међународном такмичењу Даворин Јенко 2021. год. у Е категорији. Са Београдским оркестром младих (БЕОМ) учествовао је у премијерном извођењу дела Мелодија и Чакона композитора Дамјана Јовичића 2022. год., као и на концерту поводом првог рођендана БЕОМа у марту 2023. год.Са триом“Ултима Волта” освојио је прву награду на међународном такмичењу за камерну музику Оливера Ђурђевић 2022. год. Свирао је 2022. год. на концерту Београдске филхармоније као трећи кларинет у композицији Софије Губајдулине Поема-бајка. Од септембра 2022. год. ради у ОМШ „Петар Коњовић“ као наставник кларинета и на школском такмичењу у децембру 2022. год. његови ученици освајају престижне награде. Активно је учествовао на бројним курсевима и мастеркласевима код проф. Николе Срдића, проф. Тадеј Кенига, проф. Оливије Фауреа (Оливиер Фауре), проф. Огњена Поповића, проф. Вељка Кленковског, проф. Жан-Мишел Бертелиа (Јеан-Мицхел Бертелли), проф. Љубише Јовановића, проф. Стефано Карсилија(Стефано Царсили), пасивно је учествовао на мастеркласу кларинетисте Вензела Фукса (Wензел Фуцхс) у Новом Саду.

Кристина Мартаћ је рођена 1996. године у Београду. Од најранијег детињства, прикључује се хору, а са својих непуних 7 започиње Основно музичко образовање за клавир и школује се у класи проф. Даворке Шперац Полојац у Музичкој школи „Коста Манојловић“. Завршава Основно музичко образовање клавира и уписује Земунску гимназију 2011. год. како би, не много после тога, наставила паралелно своје музичко образовање у „Кости Манојловић“, али сада као оперски певач. Учила је у класи проф. мр Светлане Вранић где је остварила бројне успехе и наступе у Србији и Словенији. Факултет музичке уметности у Београду уписује 2020. год., одсек за извођачкеуметности- соло певање и данас је ИИИ година факултета у класи проф. мр Анете Илић. Учесник је на фестивалима БЕЛЕФ 2023 и АРЛЕММ 2019 , а од бројних такмичења издваја се Међународно такмичење “ Мита Топаловић“ 2015. год., где је постала лауреат и Међународно такмичења „Никола Цвејић“ у Руми 2022. год., где је победник своје категорије.
Учесница је Барокног атељеа Маријане Мијановић у склопу „Мусиц Арт Пројецт“ већ два пута, 2019. и 2020. год. у коме је била у могућности радити са врсним уметницима попут Маријане Мијановић, а ту и са Софи Денман (Сопхие Данеман) и Жоријем Виникуром (Јорy Виникоур), Душаном Тороманом и другим перспективним младим инструменталистима и певачима. Од најзначајнијих наступа, издвајају се: Љубљанска филхармонија, Београдска филхармонија, Велика сцена Коларца, Опера и Театар Мадленијанум, Позориште Пинокио, Артгет, Италијански културни центар, Историјски музеј Србије, Атријум Народног музеја Београд, Студентски културни центар и др. Кристина је добитница стипендије Доситеја 2017. и 2018. год. за остварене успехе на међународним такмичењима „Никола Цвејић“ и „Лазар Јовановић“.

Андреа Симоновић је рођена 1997. године у Београду. Са 4 године уписује припремни разред клавира, а са 6 започиње Основно музичко образовање и школује се код проф. Ксеније Шијан. Школовање завршава у класи проф. клавира Маје Рудић у Музичкој школи Станислав Бинички. Паралелно завршава и Основну музичку школу виолине и соло певања. Такође је била члан дечијег хора Колибри као и Дечије драмске групе Радио Београда. Остварила је бројне успехе и награде из клавира и из солфеђа међу којима се издвајају Међународна такмичења Даворин Јенко и Михаило Вукдраговић, Републичка такмичења, Међународно такмичење из солфеђа. Андреа уписује 2010. год. Средњу музичку школу Коста Манојловић у класи проф. клавира Ане Петковић. Земунску гимназију уписује 2011. год., природно-математички смер и наставља паралелно школовање. Факултет музичке уметности у Београду уписује 2015. год., клавирски одсек у класи проф. Дејана Стошића, где и дипломира у септембру 2019. год. Након тога уписује Мастер академске студије које завршава у фебруару 2021. год. у истој класи. У октобру 2021. год. уписује други мастер, на Катедри за камерну музику и наставља даље усавршавање у класи проф. Тее Димитријевић. У септембру 2022. год. завршава други мастер и уписује специјалистичке студије из камерне музике у истој класи.Од најзначајнијих наступа издвајају се у Београдској филхармонији, у атријуму Народног музеја, у СКЦ-у и Италијанском центру за културу, у великој сали ФМУ и МШ Бинички, Манојловић и Коњовић. На пољу камерне музике наступала је такође и у ЦЛУ Гуарнериус, Артгету, УК Пароброд, Јеврејској општини, и у Нишу, Суботици и Кањижи. Усавршавала се на мајсторским курсевима код професора и пијаниста Злате Малеш, Олге Бауер, као и Северина Ортиза и Патрисије Рејес са Академије из Вига, Шпанија. Наступила је на фестивалу младих композитора КоМА 2019. год. у камерном саставу два клавира и удараљке. Учествовала је у организацији 50. БЕМУС-а 2018. год., а 2019. год. у оквиру организационог тима на конференцији Психологy анд Мусиц у Београду. Андреа је добитница Републичке стипендије за студенте од 2016. год., као и стипендије Доситеја 2019. и 2020. год. за основне и мастер академске студије.

Програм:

J. Brahms: Sonata za klarinet i klavir Es-Dur, op. 120 no. 2
I Allegro amabile
II Allegro appassionato
III Andante con moto
Ђорђе Поповић – кларинет, Андреа Симоновић – клавир

S. Rachmaninov: Ночью в саду у меня (Noću u mom vrtu), op. 38/1
Здесь хорошо (Овде је лепо), оп. 21/7
Кристина Мартаћ – сопран, Андреа Симоновић – клавир

***

C.Saint-Saëns: Sonata za klarinet i klavir Es-Dur, op. 167

I Allegretto
II Allegro animato
III Lento
IV Molto allegro
Ђорђе Поповић – кларинет, Андреа Симоновић – клавир

F. Schubert: Der Hirt auf dem Felsen (Pastir na steni), D. 965

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *