„ФМУ И ГВАРНЕРИЈУС НАГРАЂУЈУ“
КОНЦЕРТ КАМЕРНИХ АНСАМБАЛА
– ТРИО –
ЛУКА БОШКОВИЋ, кларинет
ЛАЗАР НИКОЛИЋ, виолина
МАША БАБИЋ, клавир
Класа ванр. проф. Игора Лазића

ДУВАЧКИ ТРИО „ТРИ МРСКЕ ТРСКЕ“
НЕВЕНА МАЈДЕВАЦ, обоа
ЛУКА БОШКОВИЋ, кларинет
НИКОЛА ГОЛОЧЕВАЦ, фагот

ГУДАЧКИ КВАРТЕТ
МИЛИЦА АНДРИЈАШЕВИЋ, виолина
МАША ИВАНКОВИЦ ЛЕНАСИ, виолина
АНА ИВАНКОВИЋ, виола
КРИСТИНА НИКИТОВИЋ, виолончело
ЛУКА БОШКОВИЋ, кларинет


Понедељак, 25. децембар 2023. године у 20 часова

Програм: А. Шнитке, Ј. Бранс, А. Хачатурјан

Улаз је слободан, информације и резервације места:
info@guarnerius.rs или 066/8028-368.
Таленте подржава: Министарство културе Републике Србије

Лука Бошковић, 1992.г. из Београда, уписује Музичку школу ‘’Јосип Славенски’’ у класи професора Мирољуба Аранђеловица Расинског, коју завршава са одличним успехом. Током школовања осваја прво место у категорији камерна музика на републичком такмичењу Србије 2009 године. Наставља школовање на конзерваторијуму ‘’Луиги Цхерубини’’ у Фиренци у класи Маестра Фабија Батистелија. Током студија у Италији свира у камерним саставима и оркестрима у познатим салама: Вила Бардини, Театро Верди, Театро Голдони, Магио Мусицале, Дуомо ди Пистоиа, Палазо Уфици, Мусео ди Баргелло и другим. Поред класичне музике посвећује се и савременој музици и наступа на фестивалима Равена 2021 и фестивалу у Ђенови Дуе цасе ди Берио. Као солиста наступа 2016. године у катедрали Пистоје(Дуомо ди Пистоиа) изводећи Концерт за кларинет Аарона Цопланда под диригентском палицом М°Паола Понзиана Цхардиа, а 2017. изводи Wеберов концерт за кларинет у ф-молу на конзерваторијуму у Фирензи. Свирао је у различитим оркестрима: Камерата Фјорентина (Цамерата Фиорентина), Регионални оркестар Тоскане (Орцхестра Регионале ди Тосцана), Омладински оркестар Јупитер(Орцхестра гиованиле Јупитер), Оркестар Кармен (Орцхестра ди Цармине) фестивалски оркестар Академије Киђане(Аццадемиа Цхигиана ди Сиена)у Сијени, фестивалски оркестар Полициано у Мотепулћану (Полизиано ди Монтепулциано). Сарађивао је са диригентима: М° Мицхаел Табацхник, М° Алессандро Д’Агостини, М° Царломорено Волпини, М° Францесцо Пасqуалетти, М°Петер Гутх, М° Гиованни Региоли и М°Роберт Тревино. Учествовао је у извођењу позоришних представа и опера у сарадњи са компанијом Ломбарди-Тиези. Осваја прву награду у категорији камерна музика на интернационалном такмичењу Крешендо (Премио цресцендо) 2017. године у Фиренци. Усавршавао се на мастер-класовимау Европи код професора: М°Алесандро Царбонаре, М°Цалогеро Палермо, М° Мицхаел Летхиецк, М° Ралф Манно и М° Естер Ламнек. Дипломира на мастер студијама (Лауреа Биеннале) 2017. године на конзерваторијуму “Луиги Цхерубини” у Фиренци са највишом оценом 110/110, са посебном похвалом Лоде е мензионе Д’оноре (цум лауде). Од 2019. године наставља да се бави активно камерном музиком. У Београду изводи Моцартов, Брамсов и Веберов квинтет у разним салама ( Јеврејска општина, Народно позориште, сала Станковиц, Коларац итд..). Постаје стални члан Српског камерног оркестра под диригентском палицом Маестра Дјордја Павловића. Од 2022. године учествује као ментор у Европском пројекту “Соунд оф цханге”. Уписује мастер из камерне музике 2022.г. на Факултету музичке уметности у класи проф. Игора Лазића. Тренутно је запослен у Полицијском оркестру Републике Србије.

Лазар Николић је рођен 21. 9. 1995. године у Смедереву. Основно и средње музичко образовање стекао је уз признање за ђака генерације у Музичкој школи ‘Стеван Мокрањац’ у Пожаревцу у класи професора Зорана Вељковића. Основне и мастер академске студије похађао је на Факултету музичке уметности у Београду у класи професорке Гордане Матијевић. Као први студент са поменутог факултета који је учествовао у Ерасмус+ програму добио је прилику да се образује и на Музичком конзерваторијуму у граду Вигу у Шпанији (шп. Цонсерваторио Супериор де Мусица де Виго) у класи проф. Мариа Периса Салома (проф. Марио Перис Салом). Обучавао се и на Ченгду Универзитету (成都大学) у Кини у класи професора Тимура Мељника, приликом чега је постао и тутти члан Сечуанског симфонијског оркестра (四川 交响乐团) где је имао прилике да сарађује са бројним уметницима Азије и Европе. По повратку у Србију постаје активни члан Гудача Светог Ђорђа, а касније и хонорарни сарадник оркестра Радио телевизије Србије.

Маша Бабић (1990, Загреб) је одрасла у Београду где је завршила нижу музичку школу у класи проф. Љиљане Турлаков и СМШ Станковић у класи проф. Иване Јасић. Са 16 година је уписала ФМУ, а дипломирала је и завршила мастер студије у класи проф. Лидије Станковић. Специјалистичке студије камерне музике завршава 2013. године у класи проф. Јасне Туцовић. Мастер из камерне музике завршава у класи проф. Чиа Чоу на Универзитету у Грацу, где се паралелно усавршавала и у педагошким студијама клавира у класи проф. Ајами Икеба.
Наступала је у земљи и иностранству (Италија, Француска, Енглеска, Румунија, Бугарска, Аустрија, Шпанија, Хрватска, Босна и Херцеговина). Од освојених награда на такмичењима у категоријама соло и камерна музика, издвојила би прву награду на „Николај Рубинштајн“ такмичењу у Паризу 2000. године.
Од 2011. ради као корепетитор у СМШ Јосип Славенски, а од децембра 2011. бави се и организацијом концерата класичне музике. 2017. оснива са колегама Милошем Микетићем и Милицом Ковачевић уметничко удружење „КЛАССИКУМ“ и са пројектом „Класика у посети“ бивају један од 10 победника Центрифуга конкурса за 2017/2018. Њена композиција „Одлагање“ се нашла на издању „Фемиxете“. Имала је задовољство да буде сарадник Школе за музичке таленте у Ћуприји. Највише воли да окупља људе, свира у камерним ансамблима и да учествује у пројектима који се баве едукацијом.

Маша Бабић (1990, Загреб) је одрасла у Београду где је завршила нижу музичку школу у класи проф. Љиљане Турлаков и СМШ Станковић у класи проф. Иване Јасић. Са 16 година је уписала ФМУ, а дипломирала је и завршила мастер студије у класи проф. Лидије Станковић. Специјалистичке студије камерне музике завршава 2013. године у класи проф. Јасне Туцовић. Мастер из камерне музике завршава у класи проф. Чиа Чоу на Универзитету у Грацу, где се паралелно усавршавала и у педагошким студијама клавира у класи проф. Ајами Икеба. Наступала је у земљи и иностранству (Италија, Француска, Енглеска, Румунија, Бугарска, Аустрија, Шпанија, Хрватска, Босна и Херцеговина). Од освојених награда на такмичењима у категоријама соло и камерна музика, издвојила би прву награду на „Николај Рубинштајн“ такмичењу у Паризу 2000. године. Од 2011. ради као корепетитор у СМШ Јосип Славенски, а од децембра 2011. бави се и организацијом концерата класичне музике. 2017. оснива са колегама Милошем Микетићем и Милицом Ковачевић уметничко удружење „КЛАССИКУМ“ и са пројектом „Класика у посети“ бивају један од 10 победника Центрифуга конкурса за 2017/2018. Њена композиција „Одлагање“ се нашла на издању „Фемиxете“. Имала је задовољство да буде сарадник Школе за музичке таленте у Ћуприји. Највише воли да окупља људе, свира у камерним ансамблима и да учествује у пројектима који се баве едукацијом.

Дувачки трио „Три Мрске Трске“ настао је почетком 2023. године. Чине га обоисткиња Невена Мајдевац, кларинетиста Лука Бошковић и фаготиста Никола Голочевац. Током студија у Србији и иностранству (Италија, Аустрија и Белгија) наступали су у реномираним салама ( Театро Верди, Штефанин Сал, Палацо Пити, Коларчева задужбина …). Усавршавали су се код: Пола Домбрехта, Маркуса Шона, Калођера Палерма, Ралфа Мана и многих других кроз бројне мастер класеве и радионице у оквиру камерне музике. Свирајући заједно у оркестрима и другим камерним ансамблима долазе на идеју да оснују овај несвакидашњи трио и да у стилу ренесансних трубадура приближе музику широј публици. Као трио наступали су у : Јеврејској општини у Београду, Тргу републике и Конаку кнегиње Љубице. Њихов репертоар чине класична дела, оригинално писана за овај ансамбл, али и обраде разних жанрова.
Милица Андријашевић, виолина, рођена је 25. 6. 2000. године у Београду. Добитница је бројних награда на републичким и међународним такмичењима, међу којима су 1. и 2. награда на Републичком такмичењу балетских и музичких школа, 2. награда на такмичењу Златне степенице… Као камерни и оркестарски свирач наступала је у најзначајним салама широм Србије, неке од њих су Велика и Мала сала ,,Коларчеве задужбине“, галерија ,,Артгет“, Јеврејска општина, Народно позориште, Установа културе ,,Гварнеријус’’, као и у појединим салама у Словенији, Италији, Македонији, Румунији и Португалу. Учествовала је на фестивалима И пројектима попут Мусиц Арт Пројецт-а, у циљу приближавања класичне музике деци, ФАМЕС пројекат у Скопљу, Арлемм-а у Ариљу, Стринг фест-а у Лесковцу, ,,Охридско лето’’. Стипендиста је Министарства просвете, науке и технолошког развоја и добитница Доситејеве награде из фонда за младе таленте кроз целокупно средњошколско образовање.

Маша Иванковић Ленаси, виолина, поред оркестарске музике, посвећена је и камерној музици – гудачки квартет, клавирски квартет, гудачки трио, кларинет квинтет, гудачки дуо, дуо са кларинетом, секстет, трио са виолом и гласом. Од 2014. до 2017. године је била члан оркестра Деутцхе Скандинависцхе Југенд Пхилармоние (2015. као вођа секције других виолина на пројекту Ј. Сибелиус, Куллерво). Пролећа 2018. је учествовала у пројекту Орцхестра Гиованиле дел Опера ди Рома на позицији заменика вође секције других виолина за извођење опере W. А. Мозарт, Дон Гиованни и снимање музике за ТВ серију Ла Цомагниа дел Цигно. За пролећни оркестарски пројекат Факултета Музичке Уметности, Универзитета у Београду у априлу 2022. године јој је поверена позиција вође секције других виолина. За време студија је имала прилике да наступа као део оркестара у Србији – Јеврејски Камерни Оркестар, Цамерата Сербица, Уметнички Ансамбл Министарства Одбране “Станислав Бинички” , Музиком, Српски Камерни Оркестар, Камерни Оркестар “Соноре”, Оркестар РТС-а.

Ана Иванковић, виола, од 2013. до 2020. је била члан и вођа виола у “Деутцх Скандинависцхе Југенд Пхилхармоние” (Берлин, Немачка). Од 2018. до 2020. је била члан “Неуе Пхилхармоние Мунцхен”. Од 2013. до 2016. је била члан клавирског триа “Еудоxа” са којим је наступала на концертима и фестивалима по Београду, а и шире. Године 2018. је окупила кларинет квинтет “Пхоениx” с којим је свирала за време мастер студија и са којим је одсвирала мастер рад (Моцарт – Кларинет квинтет у А дуру, Брамс – Кларинет квинтет у б молу и Прокофијев – Увертира на јеврејске теме, секстет). Са клавирским квартетом наступа од 2020. године, а од исте године сарађује и наступа са пијанистом Сањином Јаковљевићем. Почетком 2023. је заједно са колегама основала трио “Алтер Ехо” (виола, кларинет и клавир), са којим је наступила на церемонији отварања “Циао Интернатионал Мусиц Цомпетитион”, које се одржало у сали музичке школе “Јосип Славенски” у Београду. У јуну 2022. је наступала на фестивалу НЕО као члан октета који је извео “Фолк Сонгс” композитора Лучана Бериа.

Кристина Никитовић, виолончело, освојила је 15 награда на међународним и републичким такимичењима у Србији. Имала је прилику да свира концерте у Италији, Швајцарској, Аустрији, Грчкој, Словенији, Македонији и Бугарској као солиста и као члан оркестарских и камерних ансамбала. Кристина је имала прилику да наступа на свим водећим фестивалима у Србији као што су БЕМУС, НОМУС, Трибина композитора, Кома, Класик Фест, Чело фест, Мокрањчеви дани, Бунт. Кристина је била члан камерних оркестара Свети Ђорђе у Београду и Солисти Ншатела

Програм:

1.Alfred Shnittke- Svita u starom stilu za violinu i klavir (15 min)
Pastorale, Moderato
Ballet, Allegro
Menuet
Fuga, Allegro
Pantomime, Andantino

2.Johannes Brahms sonata za klarinet i klavir (20 min)
Allegro amabile
Allegro molto appassionato
Andante con moto

3.Aram Khachaturian Trio za klarinet, violinu i klavir (16 min)

Andante con dolore, con molto espressione
Allegro
Moderato

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *